Mistrzostwa Polski do lat 17

W dniach 12-14 maja w Sianowie woj. zachodniopomorskie odbywają się Mistrzostwa Polski U 17 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród 124 najlepszych badmintonistów wyłonionych w drodze eliminacji, którzy mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski znalazła się też reprezentantka naszego klubu Lidia Figiel. W tym roku znalazła się wśród 32 najlepszych zawodniczek w Polsce w grze pojedynczej oraz wraz z Mariką Markiewicz z MLKS Solec Kujawski wśród najlepszych 24 par deblowych, które uzyskały prawo startu w tej imprezie.
W grze pojedynczej Lidia została sklasyfikowana na miejscu 17-32, a w grze podwójnej na miejscu 17-24. Szkoda występu w grze podwójnej gdzie naprawdę brakowało bardzo niewiele do wyeliminowania rywalek. Pojedynek skończył się wynikiem 1:2 w poszczególnych setach ( 21:19, 7:21, 17:21 ).
Cieszymy się, że Lidka przeciera szlaki dla młodszych zawodniczek i zawodników na zawodach szczebla Mistrzostw Polski. Patrząc na ich zaangażowanie powinniśmy być spokojni, że nie był to ostatni start naszych zawodników na Mistrzostwach Polski. Zwłaszcza, że jeszcze w tym roku planujemy start na Mistrzostwach Młodzików Młodszych i Młodzików. Start w tych imprezach zależy jak już pisaliśmy od środków finansowych oraz „dograniu” spraw logistyczno – organizacyjnych.
Już teraz zapraszamy na treningi w nowym sezonie ( niestety ten już się powoli kończy ). Zaczynamy od września. Trenując w małym wiejskim klubie można mieć radość z uprawiania sportu oraz sukcesy.
Do dalszej pracy nadal nas motywuje m.in. chęć udowodnienia niedowiarkom ( a jest ich niestety nadal wielu ), że w małym wiejskim klubie też można wychować mistrza. Przy pracowitości, zaangażowaniu zawodników i wsparciu rodziców. Możemy osiągnąć wszystko. Pamiętaj co mówi Twój trener ” MOŻESZ WSZYSTKO „
Och ten wiejski kompleks niższości.
Szkolenie w klubie odbywa się dzięki wsparciu.
______________________________________
Gmina Włocławek – www.gmina.wloclawek.pl
Ministerstwo Sportu i Turystyki – Program Klub 2023

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *