Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych – Suchedniów

Był to pierwszy start naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych. W mistrzostwach startowali Amelia Korpusińska i Aleks Korpusiński. Był to turniej w którym nasi zawodnicy wiele się nauczyli Amelia wygrała swoje pierwsze spotkanie na MP niestety w drugim uległa po wyrównanym przegranym pojedynku z 40 zawodniczką na listach PZBad Amelia kończy swój debiutancki start w Mistrzostwach Polski. Jak twierdzi Amelia był to jej najlepszy mecz w krótkiej przygodzie z badmintonem.
Amelia i Aleks startowali również w grze deblowej przegrali swój mecz 10:21, 17:21 w grze podwójnej i ostatecznie w Mistrzostwach Polski w grze podwójnej zajmują miejsce 17-24.
Para z klubów Warszawskich z którą gali nasi zawodnicy to 21 para na listach PZBad Amelia i Aleks zajmują obecnie miejsce 47. Jak na pierwszy start w tak ważnej imprezie wstydu nie było. Zawodnicy nabyli nowe doświadczenie, które zaprocentuje na pewno w nadchodzącym sezonie. Na poziomie Mistrzostw Polski o zwycięstwie decydują szczegóły i nie da się ukryć jednak większe turniejowe doświadczenie naszych rywali.
Amelia ma jeszcze rok startów w tej samej kategorii wiekowej, Aleks stałe się rozwija i na pewno w młodzikach pokaże na co go stać.
Dziękujemy Państwu Marietcie i Grzegorzowi Korpusińskim za logistykę i opiekę nad zawodnikami.