Sukces na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Solcu Kujawskim

W dniu 2 kwietnia w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Były to dla nas wyjątkowy turniej. Po raz pierwszy w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wystartowali nasi juniorzy młodsi. Po raz pierwszy też na turniej wzięliśmy tak dużo debiutantów, bo aż ośmioro. Z turnieju wracamy z 5 medalami i dwoma kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych czyli OOM. Kwalifikacje taką badmintoniści ze Smólnika zdobyli po raz pierwszy i są to też pierwsze kwalifikacje z naszego rejonu od ponad 30 lat.
Srebrny medal zdobył debel Paweł Rudnik grający w parze z Bartłomiej Zasada z MLKS Solec Kujawski. Paweł zajął miejsce 5-8 w grze pojedynczej podobnie jak Nina Rudnik i Oliwia Kamińska. Dodatkowo dziewczęta w grze podwójnej zajęły też miejsca 5-8 podobnie jak Kuba Figiel i Adam Zamerski.
Zawody te są najważniejszymi w kończącym się sezonie. Ilość punktów, jakie zdobędą zawodnicy, którzy uplasują się na miejscach 5-8 to podsumowanie całorocznej pracy zawodników i klubu. W tym roku nieoficjalnie zdobyliśmy 8 pkt czyli dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.
Rewelacyjnie spisali się nasi juniorzy młodsi Lidia Figiel zdobyła złoto w grze pojedynczej juniorów młodszych. Przemek Kamiński srebro w grze pojedynczej. Te miejsca dały im awans do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Białymstoku. Lidia i Przemek zdobyli też brązowe medale w grze mieszanej.
Ewenementem naszego klubu i jego sukcesów jest fakt, że wszyscy jego członkowie to mieszkańcy Gminy Włocławek, by jeszcze było ciekawiej to są tylko i wyłącznie uczniowie jednej małej wiejskiej szkoły.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w mistrzostwach. Mamy nadzieje, że wiele się nauczyliście i mieliście okazję ( debiutanci ) zobaczyć jak może wyglądać gra w badmintona.
W działalności klubu nie stawiamy tylko o tych najlepszych ( mogą przerwać treningi, mogą zmienić klub, może im się znudzić ta aktywność fizyczna ). Chcemy by badmintona trenowało jak najwięcej osób. Oczywiście ta powszechność, dostępność treningów ma niestety swoje dobre i złe strony.
Dziękujemy rodzicom p.Annie Sejdowskiej, Marietcie i Grzegorzowi Korpusińskim, Renacie i Grzegorzowi Figiel za pomoc logistyczną i sprawowanie opieki nad zawodnikami.
Wyjazd na turniej został sfinansowany z dotacji Urzędu Gminy Włocławek, Starostwa Powiatowego we Włocławku.
Ps. Lena potrafi bardzo dobrze opowiadać, może będziecie mieli szczęście i opowie Wam trochę o swoim meczu. Naprawdę będzie warto posłuchać. Jej opowiadania się nigdy nie nudzą !!!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *