Dwa medale w Stargardzie Gdańskim.

W dniu 14 marca zawodnicy naszego klubu brali udział w Starogardzie Gdańskim w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona „ Baltic Cup „ W turnieju wzięło udział 124 zawodników z 15 klubów północnej Polski: Gdynia, Gdańsk, Suwałki, Bytów, Miastko, Sianów. Niestety ze względów finansowych była to jedna z nielicznych okazji gdzie zawodnicy naszego klubu mogą skonfrontować swoje umiejętności z zawodnikami z czołówki list rankingowych prowadzonych przez Polski Związek Badmintona. Na turniej jechaliśmy z myślą o nauce, podpatrzeniu jak grają najlepsi i sprawdzeniu czy robimy postępy i się rozwijamy. W turnieju w najlepiej wypadł Bartłomiej Zasada, który w grze pojedynczej wywalczył brązowy medal. W grze półfinałowej przegrał z Pawłem Oberzig z UKS Bliza Władysłaowo ( 31 na listach PZBad ) 21:17, 21:13. Dodatkowo Bartek w parze z Janem Kurkowskim z UKS Dwójka Bytów zdobył srebrny medal. Medal brązowy w grze podwójnej wywalczyła też Lida Figiel w parze z Karoliną Kozak z UKS Krokus Góralice. Wprawdzie dziewczyny grały pierwszy raz w taki zestawieniu, ale było widać, że rozumieją się bez słów i wspólną gra sprawia im ogromną przyjemność. W turnieju brał również udział Paweł Rudnik, który w parze z Lidią Figiel w grze mieszanej zajęli 7 miejsce. Para Jakub Zamerski i Paweł Rudnik w grze podwójnej zajęła również miejsc 7.W turnieju w kategorii młodzik młodszy startował Oliwia Kamińska, dla której był to debiut w turniejach o takiej randze. Oliwia jak na debiutantkę spisała się rewelacyjnie, która w swojej grupie trafiał na 12 na listach klasyfikacyjnych PZBad i późniejszą zwyciężczynię turnieju Aleksandre Trader. Oliwia wprawdzie przegrała swój mecz ( 21:10, 21:14 ), ale widać po grze, że ma duże możliwości.Turniej trwał jedynie 10 godzin, a od wyjazdu do powrotu do domu minęło jedynie 17 godzin !!!Wyjazd doszedł do skutku dzieki wsparciu finansowemu Gminy Włocławek – Magdalena Korpolak-Komorowska i Starostwu Powiatowemu we Włocławku – Starosta Włocławski – Roman Gołębiewski

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *