Babskie Granie – relacja

W dniu 6 marca w Smólniku odbył się 5. Kobiecy Turniej Gier Podwójnych z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. To już nasza wieloletnia tradycja gdzie to mężczyźni organizują turniej dla kobiet, które grają w badmintona. To impreza, którą ma na celu pokazanie, że nie tylko chłopcy i mężczyźni uprawiają sport i uczczenie na poortowo zbliżającego się Dnia Kobiet. Tym razem znów ze względu na Covid-19 tylko w wydaniu klubowym i bez udziału publiczności.
Turniej rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Po trwającym blisko 3 godziny turnieju i rozegraniu 15 spotkań najlepszą parą naszego turnieju okazała się para Lidia Figiel i Klaudia Baranowska. Drugie miejsce przypadło parze Nikola Proszkiewicz i Konstancja Kownacka, a trzecie Oliwii Kamińskiej i Ninie Rudnik. Tuż za podium uplasowali się: Gabriela Michalska i Anita Wąsowska ( z taką samą ilością pkt. co para Oliwia i Nina ). Piąte miejsce zajęła Aleksandra Wojciechowska ( sprawowała opiekę medyczną nad uczestniczkami turnieju ) i Iwona Walczak. Szóste miejsce przypadło Zofii Zamarskiej i Lenie Michalskiej.
Tak wyrównanego turnieju jeszcze w Smólniku nie rozegrano. Na piętnaście stoczonych pojedynków, aż siedem było pojedynkami trzysetowymi !!! W tym turnieju, by każdy mógł wygrać z każdym, a żadnej z par nie udało się wygrać wszystkich pojedynków.
Turniej obfitował w wiele niesamowitych wymian, a często trzeci set grano na przewagi.
Na każdą uczestniczkę czekały pamiątkowe medale, puchary, dyplomy oraz bombonierki. Panowie nie zapomnieli tez przygotować dla swoich koleżanek słodkiego poczęstunku w postaci „ Tortu waflowego „.
Wśród uczestniczek rozlosowaliśmy również trzy bony na zakup sprzętu sportowego.
Turniej został zorganizowany przy wsparciu Fundacji „Anwil dla Włocławka” w ramach programu „Wybieram Sport – skreślam nudę” oraz Gminy Włocławek.
Pamiętamy też o uczestniczkach, które tak myślę czekająca zniesienie obostrzeń związanych z Covid-19. Niebawem spotkamy się znowu na turnieju w Smólniku.
Cieszymy się, że dzisiaj z nami byłyście. Mamy nadzieję, że się Wam podobało i nie był to dla Was czas stracony.
I dziękujemy, że z nami byliście.

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *