Wracamy z 7 medalami z Krajowego Turnieju w Solcu Kujawskim

Z 7 medalami z Krajowego Turnieju Badmintona w Solcu Kujawskim wraca reprezentacja naszego klubu. W turnieju reprezentowało nas 13 zawodników w czterech kategoriach wiekowych: żak, młodzik młodszy, młodzik i junior młodszy. Srebrny medal w grze podwójnej zdobyły Nina Rudnik i Oliwia Kamińska. W walce o złoto spotkały się z zawodniczkami z Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi. Tymi samymi z którymi walczyły o medal podczas Mistrzostw Polski Szkół. Niestety znów o bardzo wyrównanym i pasjonującym pojedynku przegrały swoje spotkanie. O tym jak wyrównany był to pojedynek niech świadczy wynik setów ( 22:24, 21:17, 21:19 ) Dwa brązowe medale zdobyła Amelia Korpusińska grające w kategorii młodzik młodszy. Pierwszy brąz zdobyła w grze pojedynczej drugi w grze mieszanej z Aleksem Korpusińskim. Brąz w grze mieszanej zdobyła też Lidia Sejdowska w parze z Adamem Zamerskim Również brązowy medal zdobyła para młodzików Lena Michalska i Daniel Sejdowski. Dla najmłodszych zawodniczek Alicji i Mai Michalskiej zawody były kolejna szansą na zmierzenie się ze starszymi i wyżej notowanymi zawodniczkami. Alicja i Maja skończyły swoje zmagania na etapie grupowym. Też na etapie grupowym swój udział z turnieju zakończyli: Marta Goliszewska, Zofia Zamerska, Wiktor Świec, Roksan Buziewska. Wszyscy medaliści są uczniami Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku , a Lidia Figiel uczennica Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Był to też wyjątkowy turniej na którym obserwatorami była liczna grupa rodziców, którzy zapewnili w 100 % transport zawodników na te zawody i mieli okazje obserwować swoje dzieci nie tylko podczas gry, ale również podczas dekoracji. Zawody były kolejnym punktem przygotowań do Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych i Młodzików do których zamierzamy zgłosić naszych badmintonistów. Dziękujemy Państwu Michalskim, Państwu Sejdowskim i Korpusińskim, p. Wiolecie Zamerskiej i p.Aleksandrze Kamińskiej.