Mistrzostwa Makroregionu Młodzików – Gdańsk

Mamy medal i 8 punktów !!!
W dniu 22 kwietnia w Gdańsku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie najważniejsza zaraz po Mistrzostwach Polski Młodzików impreza dla zawodników w kategorii wiekowej. Mistrzostwa Makroregionu to turniej w których spotykają się klubu z województwa kujawsko pomorskiego i woj. pomorskiego. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba zawodników naszego klubu bo, aż 18 !!! tak tak właśnie tylu zawodników wystawiliśmy na tych zawodach i 95% z nich to uczniowie Szkoły Podstawowej w Smólniku ( jest moc ).
Wszyscy nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie walcząc o każdą lotkę i każdy punkt. Niektórzy nie mieli szczęście w losowaniu ( np. Amelia w pierwszej rundzie wylosowała 11 zawodniczkę z listy PZBad i jak się później okazało zwyciężczynie całego turnieju ), niektórym to szczęście nie dopisało. Niektórzy zwłaszcza debiutanci nas bardzo pozytywnie zaskoczyli, a niektórzy przegrali swoje spotkania minimalną różnica punktów. My jesteśmy z naszych zawodników bardzo zadowoleni. Wszyscy startujący na pewno zdobyli nowe doświadczenie oraz
Zdobyliśmy jeden srebrny medal ( debel Oliwia Kamińska wraz z Niną Rudnik ) oraz 8 punktów do klasyfikacji systemu sportu młodzieżowego prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punkty i medale zdobyli
Gra podwójna dziewcząt
2. Oliwia Kamińska/Nina Rudnik
5-8. Lena Kossowska/Majka Buchner
Singiel dziewcząt
5-8. Kamińska Oliwia
5-8. Nina Rudnika
Singiel chłopców
5-8. Wiktor Świec
Gra Mieszana
5-8. Roksana Buziewska/Adrian Markowski
5-8. Lidia Sejdowska/Adam Zamerski
Gra Podwójna Chłopców
5-8. Adrian Markowski/Daniel Sejdowski
Gra pojedyncza U 17
2. Lidia Figiel
System ten ma m.in. na celu ocenę efektów szkolenia w klubach sportowych. Im klub zdobędzie tych punktów więcej tym lepiej szkoli i pracuje dziećmi i młodzieżą. My potów®zyliśmy wynik punktowy z roku ubiegłego i zdobywamy regularnie punkty w badmintonie od 9 lat.
Ilość punktów jakie zdobyliśmy to dla jednych dużo dla innych mała my jesteśmy jednak bardzo zawodowleni. W ubiegłym roku takie punkty w naszym powiecie zdobyło tylko 5 klubów a w niektórych powiatach żaden klub nie był klasyfikowany
Pozostali zawodnicy mieli więcej lub mniej szczęścia w losowaniu i podczas gier ( nieraz o przegranej decydowały pojedyncze lotki, większe doświadczenie przeciwnika
Singiel dziewcząt
9-16 Korpusińska Amelia
9-16 Sejdowska Lidia
9-16 Buchner Majka
9-16 Goliszewska Marta
9-16 Kossowska Lena
9-16 Zamerska Zofia
Singiel chłopców
9-16 Piotr Śmigielski
9-16 Daniel Sejdowski
9-16 Adam Zamerski
9-16 Huber Choliński
9-16 Korpusiński Aleks
Gra Mieszana
9-16 Lena Michalska/Hubert Choliński
9-16 Amelia Korpusińska/ Aleks Korpusiński
Gra Podwójna Chłopców
9-16 Piotr Śmigielski/Wiktor Świec
Gra podwójna dziewcząt
9-16 Lena Michalska/Roksana Buziewska
9-16 Marta Goliszewska/Zofia Zamerska
Następną ważna imprezą do której się przygotowujemy to Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Jeśli pozwolą na to nasze fundusze będziemy startali się by nasi zawodnicy w tych imprezach wystartowali.
Dziękujemy Państwu Mariecie i Grzegorzowi Korpsusińskim oraz p. Jackowi Goliszewskiemu za pomoc logistyczną udzielona podczas wyjazdu na turniej oraz p. Annie Sejdowskiej
Wyjazd odbył się dzięki środkom Gminy Włocławek – w ramach zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn.szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie badmintona
Dziękujemy za wsparcie
______________________________________
Gmina Włocławek – www.gmina.wloclawek.pl
Magdalena Korpolak-Komorowska

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *