Mistrzostwa Polski Szkół i doskonały występ naszych zawodników.

Nasi zawodnicy sa jednocześnie uczniami Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku przy której działamy. Dziewiątką z nich w miniony weekend reprezentowała województwo kujawsko – pomorskie w czterech kategoriach na Mistrzostwach Polski Szkół z Badmintonie. Spisali się REWELACYJNIE. Dość powiedzieć ze dziewczęta z klas 7-8 zajęły miejsc IV przegrywając mecz o brąz z Międzynarodową Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi 3:2. Gdyby nie choroba jednej z grających zawodniczek … . Cóż taki jest sport a miejsce IV przed turniej bralibyśmy w ciemno.
Warto dodać, że o medale walczyły trzy szkoły Mistrzostwa Sportowego: Łódz, Kędzierzyn – Koźle i Szklarska Poręba ( 10 godzin wychowania fizycznego, opieka medyczna, duża liczba turniejów ) i uczniowie z małego Smólnika.
Rewelacyjnie spisali się też chłopcy z klasy 5-6 którzy zajęli VI. W decydującym secie Adam przegrywał 6:9 jednak wygrał seta 11:10.
Bardzo dobrze spisały się tez dziewczęta w kategorii klas 5-6 zajmując miejsce VII. Warto dodać, że dziewczęta jeszcze rok będą w tej kategorii wiekowej.
Chłopcy z klasy 7-8 zajęli miejsce IX-XII. W tej kategorii niestety nie trafiliśmy trafiając w grupie na zwycięzców tegorocznych Mistrzostw Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku.
To był naprawdę bardzo dobry turniej który na bardzo długo, jeśli nie na całe życie zapadnie tym zawodnikom w pamięci. dobra atmosfera, niewiarygodnie emocjonujące i zacięte mecze, wiele godzin na korcie, wiele godzin w podróży. Ale i też wiele godzin spędzonych na treningach, turniejach. Moim zdaniem warto to nikt nigdy nie zabierze nam wspomnień.
Dzieci i Państwo muszą wybrać: gry w internecie, Tik Toki czy coś w zamian ( nie koniecznie badminton )
Zapraszam na treningi w domu się tego nie nauczycie. Jeśli macie drodzy rodzice, dzieci wątpliwości spytajcie tych ze zdjęcia. Od lewej w w pierwszym rzędzie stoją: Adam, Oliwia, Amelia, Lidia, Nina, Lena. Drugi rząd od lewej Piotr, Aleks, Wiktor.
Do zobaczenia na treningach.
Fundacja ANWIL to też dzięki Wam i Programowi Budujemy Mosty i projektowi Grasz, gram, gramy realizowanemu przez nasz klub.

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *