Krajowy Turniej Badmintona w Koninie

W dniu 4 czerwca ośmioro zawodników naszego klubu wzięło udział odbywającym się w Koninie Krajowym Turnieju, Żaków, Młodzików Młodszych I Juniorów Młodszych w Badmintonie. Nasi zawodnicy niestety nie przywieźli z turnieju żadnych dyplomów, ale wiele spotkań wygrali lub przegrali po trzysetowych pojedynkach. Najlepiej spisał się debel Adam Zamerski, Aleks Korpusiński, którzy zajęli miejsca 4-6, ale mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z zawodnikami z Warszawy, Gniezna, Wrocławia, Poznania, Pabianic, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego.

Konfrontacja z zawodnikami z innych klubów, analiza gry, błędów jakie się popełnia, mocnych stron oraz podglądanie gry rywali na pewno przyczyni się do poprawy gry naszych zawodników i będzie bodźcem do dalszych treningów.
Na długo ten turniej zapamiętają Adam i Aleks, którzy w rozgrywkach grupowych w grze podwójnej trafili zawodników zajmujących pierwsze miejsce na listach Polskiego Związku Badmintona i jak się okazało zwycięzców całego turnieju. Było od kogo się uczyć.
Każdy z zawodników wrócił zadowolony ze swojej gry przynajmniej w jedym ze spotkań. Amelia, Lidia Adam i Aleks jeszcze rok będą jeszcze co najmniej rok startować w kategorii młodzika młodszego, więc jeszcze wszystko przed nimi w tej kategorii wiekowej.
Turniej z Koninie to jeden z najlepszych turniejów na jakich byliśmy. Fajka klimatyczna hala, dobra organizacja, profesjonalni sędziowie. Szkoda tylko, że nie wieliśmy strojów kąpielowych, bo w tym samym budynku był również basen. Ale pewnie niedługo znów pojawimy się w Koninie i tym razem ze strojami kąpielowymi
Wyjazd na turniej doszedł do skutku dzięki wsparciu Gminy Włocławek i Starostwa Powiatowego we Włocławku.
Dziękujemy p. Annie Sejdowskiej za pomoc logistyczną oraz opiekę nad zawodnikami podczas turnieju.
Rodzicom zawodników dziękujemy za zaufanie, a zawodnikom mimo wielu atrakcji jakie czekały na nich: festyny, dmuchańce malowaniu buziek, mecz, koncerty, że jednak zdecydowali się na reprezentowanie klubu, gminy i powiatu w turnieju.
Starosta Włocławski – Roman Gołębiewski Magdalena Korpolak-Komorowska

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *