Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Białystok

W dniach 13-15 maja w Białymstoku odbyła się 28. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie, czyli Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Wśród 32 najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski mogliśmy zobaczyć też naszego klubu Lidię Figiel i Przemysława Kamińskiego.
Lidia Figiel nie miała szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie spotkała się z rozstawioną z numerem 3 Aleksandrą Więsławowicz z ABRM Warszawa. Rywalka Lidki to podwójna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski i jak się później okazało zdobywczyni dwóch medali na tegorocznej imprezie. Mimo kilku ciekawych akcji przeciwniczka była poza zasięgiem Lidii, a pojedynek zakończył się wynikiem 4-21, 3-21.
Analizując historie startów Lidii i jej rywalki możemy napisać, że Lidka wcalej swojej karierze wzięła udział w 12 turniejach do rankingu PZBad a jej rywalką aż w 79 !!

Nieco więcej szczęścia w losowaniu miał Przemek Kamiński, który grał z Olafem Pyzel z klubu Millenium Warszawa.
Niestety spotkanie nie ułożyło się po myśli Przemka i po kilkunastominutowym pojedynku rywalizacja zakończyła się wynikiem 9:21, 9:21. Tu niestety też był widoczny brak ogrania w turniejach z silniejszymi rywalami. Przemek rozegrał tylko 6 turniejów, a jego rywal aż 49.
Tym samym Lidia i Przemysław zakończyli występ w mistrzostwach na miejscach 17-32.
Z całą pewnością na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych byliśmy jedynym z niewielu klubów ze wsi, a z pewnością jedynym opartym na zawodnikach z małej wiejskiej szkoły. Prym na Mistrzostwach wiodły klubu z dużych miast: Warszawa, Gdańsk, Białystok lub ośrodki w których istnieją Szkoły Mistrzostwa Sportowego i przede wszystkim kilkudziesięcioletnia tradycja badmintona.
Kwalifikacja na OOM to pierwszy start zawodników naszego klubu na turnieju rangi Mistrzostw Polski i zarazem pierwszy od 37 lat start badmintonistów z Włocławka i okolic w imprezie rangi Mistrzostw Polski.
Lidii i Przemkowi gratulujemy, życzymy dalszej motywacji do ciężkiej pracy i mamy nadzieję, że kolejny bagaż bezcennych doświadczeń przełoży się na co raz lepsze wyniki w grze.
A młodych zawodników zapraszamy na treningi i do ciężkiej, lecz przynoszącej efekty pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *