Krajowy Turniej Badmintona w Solcu Kujawskim

W dniach 26-27 lutego w Solcu Kujawskim z udziałem 140 zawodników z całej Polski odbył się Krajowy Turniej Badmintona. W dwudniowym turnieju brało udział ośmioro zawodników naszego klubu. Doskonale spisała się para Nina Rudnik i Oliwia Kamińska które wywalczyły brązowy medal w kategorii gier podwójnych. To pierwszy taki sukces naszych zawodniczek, które z turnieju na turniej robią coraz większe postępy. Cieszy nas ten fakt zwłaszcza, że jeszcze jeden rok będą grały w kategorii młodzika.
Rewelacyjnie tez wypadł Paweł Rudnik obecnie, ktory jest obecnie 70 na listach klasyfikacyjnych PZBad. Paweł w grze o medal przegrał ze zwycięzcą turnieju i 15 zawodnikiem na listach PZBad Pawłem Oberzigiem z KS Bliza Władysławo 21:15 i 21:16.
Lena Michalska z powodu dużej ilości zgłoszonych zawodniczek musiała walczyć o prawo startu w turnieju głównym z zawodniczką z Polanowa. W przypadku Leny również widać postęp. Mimo, że aktualnie znajduje się na 93 miejscu na listach PZBad zwyciężyła z zawodniczką z miejsca 50.
Doświadczenie w turniejach krajowych w kategorii młodzik młodszy zbierał Kuba Figiel, który grał z Leną Michalską w grze mieszanej oraz w grze pojedynczej.
W niedziele natomiast na swój pierwszy Krajowy Turniej udały się zawodniczki startujące w kategorii żak : Maja Buchner, Amelia Korpusińska i Lidia Sejdowska. Najdalej w turnieju zaszła Amelia Korpusińska która niestety podczas losowania miała mało szczęścia i w swojej grupie spotkała obecnie 24 na listach klasyfikacyjnych młodzików młodszych PZBad zawodniczkę z Bytowa.
Mecze całej trójki dostarczyły obserwującym z widowni rodzicom dużo emocjo, bardzo dużo emocji. Byliśmy świadkami wielu trzysetowych pojedynków, a nieraz o zwycięstwie przy stanie 14:14 w trzecim secie decydowała lotka w samą linię.
Oczywiście jak to w młodszych kategoriach bywa nie obyła się bez łez.
Jesteśmy przekonani, że turniej przyniósł naszym zawodnikom wiele radości, a zawodnicy nabrali cennego doświadczeni, które zaprocentuje na najbliższych turniejach.
Dziękujemy Państwu Sejdowskim i Korpusińskim za doping w Solcu podczas turnieju oraz transport zawodników.
Wyjazd doszedł do skutku dzięki dotacji Starostwa Powiatowego we Włocławku
Kto doczytał do końca to teraz trochę o kosztach.
1. Wpisowe – 430 zł
2. Lotki 3 tuby – 210 zł
3. Transport – 211 zł
4. Wyżywienie – 54 zł
5. Opieka podczas turnieju w ramach wolontariatu 25 godzin x 17 zł = 425 zł
Suma poniesionych wydatków pieniężnych to „jedyne” 905 zł.

 

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *