Krajowy Turniej Młodzików Młodszych – Solec Kujawski

W dni 19 marca nasi zawodnicy brali udział w Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych, Młodzików w Solcu Kujawskim. Co warto podkreślić pierwszy raz na tego typu turnieju reprezentowały nasz klub same dziewczęta. Dla Roksany i Amelii był to debiut w turniejowym. W grze singlowej w zawiązku z duża ilością zgłoszonych zawodniczek ,musiały brać udział w eliminacjach do turnieju głównego. Niestety w losowaniu trafiły na bardziej doświadczone zawodniczki i nie udało im się awansować do rozgrywek grupowych.
Bardzo dobrze w grach grupowych spisały się Oliwia, Nina i Lena oraz Amelia. Niestety żadnej z nich nie udało się wyjść z grupy. Widać jednak z turnieju na turniej jak się rozwijają i każdy z turniejów jest dla nich doskonałą okazją do podniesienia swojego poziomu sportowego. Lena rozegrał doskonałe spotkanie z zajmującą 23 miejsce na listach PZBad zawodniczką z Sianowa. Wprawdzie przegrała 21:14, 21:14, ale było to jej najlepszy mecz w w tym sezonie na turniejach ogólnopolskich.
Wyrównany pojedynek z 17 na listach klasyfikacyjny zawodniczką Politechniki Gdańskiej stoczyła Nina. Pojedynek skończył się wynikiem 21:10, 21:11 dla zawodniczki z Gdańska. Nina była po tym spotkaniu bardzo zadowolona podobnie jak piszący te słowa.
Sprawienia dużej niespodzianki były bliskie Nina i Oliwia w grze deblowej. Obecnie Oliiwia i Nina w grze deblowej zajmują 73 miejsce w grupie grały z parą zajmującą miejsce 43 z Góralic woj. zachodniopomorskie. Pierwszego seta nasze dziewczyny wygrały 21:19 w drugim prowadząc w końcówce popełniły kilka błędów i przegrały 22:20 niestety w trzecimy przegrały 21:15. Na pocieszenie Nina i Oliwia jeszcze rok będą startowały w tej kategorii wiekowej.
Jeden mecz grupowy wygrał duet Amielia/ Lena z zawodniczkami z Gdyni. Bardzo dobre mecze w grze singlowej i deblowej rozegrały Oliwia i Nina. Niestety zawodniczki z pierwszej 20 list klasyfikacyjnych są jeszcze poza ich zasięgiem, ale tylko w spotkaniach z lepszymi zawodniczkami można się czegoś nauczyć. Widać momentami bardzo dobrą grę. Na pewno wiemy po każdym z turniejów nad czym pracować i jakie są nasze słabe strony, a jakie mocne.
W turnieju udział wzięło udział 139 zawodników z Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Wejherowa, Bytowa, Gniezna.
Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Gminy Włocławek oraz Starosta Włocławski – Roman Gołębiewski Magdalena Korpolak Komorowska
ps. Mamy ogromne wątpliwości czy gra do 21 pkt w tego typu turniejach ma sens. Powoduje to rozbijanie turniejów na dwa dni lub grę od 9 do 22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *