Krajowy Turniej Badmintona w Solcu Kujawskim

W sobotę 9 października braliśmy udział w Solcu Kujawskim w Krajowym Turnieju Badmintona w Solcu Kujawskim. Na filmie fragment spotkania Niny z 9 na listach klasyfikacyjnych zawodniczka z Slupska. Oceńcie czy dawała sobie radę ? W turnieju brała udział rekordowa liczba 150 zawodników m.in. z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Pabianic, Gniezna. Niestety nie udało się wywalczyć żadnego miejsca na podium. W zawodach krajowych gdy startuje czołówka zawodników z list klasyfikacyjnych Polskiego Związku Badmintona jest to bardzo bardzo trudne. Toczymy wyrównane pojedynki i wygrywamy z zawodnikami z miejsc 60-70 na listach klasyfikacyjnych.
Porównując ilość startów w zawodach krajowych zawodników z innych klubów ze startami naszych zawodników jesteśmy daleko, daleko w tyle. Ilość startów Niny w w turniejach krajowych to 3. Ilość startów jednej z zawodniczek z którą zmierzyła się Nina to 32 w samym tylko roku 2021 to 15 turniejów. Wprawdzie nie ilość startów decyduje o poziomie zawodnika, ale konfrontacja z innymi zawodnikami ma duży wpływ na rozwój zawodników i np. analizę słabych stron nad którymi trzeba pracować.
Co do losowania to nie mieliśmy szczęścia Nina po wygraniu pierwszego pojedynku z zawodniczką z Solca Kujawskiego trafiła na zajmująca 9 miejsce w Polsce zawodniczkę ze Słupska. Paweł po raz kolejny trafił w grupie na 12 na listach klasyfikacyjnych zawodnikiem z Władysławowa. Paweł po wygraniu jednego pojedynku w grupie i przegraniu kolejnego z krajową 12 odpadł z dalszej rywalizacji ( mecz można obejrzeć we wcześniejszych relacjach )
W grach podwójnych w których organizator dobrał naszym zawodnikom partnerów z innych klubów grało się im średnio. Braku zgrania nie dało się nadrobić ambitną gra Niny, Leny i Pawła.
Jak grała Nina ( biała koszulka ) możemy zobaczyć na filmie.
Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Gminy Włocławek i Powiatu Włocławskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *